Estonya’nın başkenti Tallinn’de düzenlenen 2011 Dünya Klasik Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda Türk Milli Takımını temsil eden Ersin Adaklı Türkiye’ye dünya 2.liğini getirdi.

18-21 Kasım tarihleri arasında Tallinn’de düzenlenen şampiyona aralarında Abd, Kanada, İspanya, Hırvatistan,Güney Afrika, Kanada, Almanya gibi ülkelerinde katıldığı toplam 22 ülkenin katılımıyla gerçekleşti.

Estonya’daki Dünya şampiyonası öncesinde Eskişehir’de düzenlenen Türkiye şampiyonası’nda +1.80 – 90 kg’de Şampiyon olan ve aynı zamanda Overall ünvanınıda alarak Türkiye’yi Dünya Şampiyonası’nda temsil etme hakkını elde eden Ersin Adaklı Tallinn şehrinde Türkiye’ye Dünya 2.liğini getirdi.

Daha önce 7 kez Türkiye şampiyonluğu, 1 kez Overall, 1 kez dünya 5. Olan Ersin Adaklı elde ettiği derece ile Klasik Vücut geliştirme alanında kendisine ait en iyi dereceyi de elde etti.

12 yıldan beri vücut geliştirme sporu ile ilgilenen Adaklı ikincilik kupası ile döndüğü Dünya Şampiyonası sonrası şunları söyledi;
” Biz insanların bildiğinin aksine sadece tavukla beslenip sürekli ağırlık çalışan sporcular değiliz. Bilimsel olarak dünyadaki tüm gelişmeleri sürekli takip ederek kendimizi durmadan geliştirmeye ve doğru sistemleri bulmaya çalışıyoruz.Elde ettiğim ikincilik 3 aylık bir çalışmanın ürünü değil 12 yıl süren bir uzun dönem çalışmanın neticesidir.Bundan önce kazandığım 7 Türkiye şampiyonluğu ve Dünya 5.liği bunun göstergesidir.Bu benim için bir yaşam stili ve zorlu bir yarış.”

Türkiye’nin bu spora yeterli ilgi ve desteği göstermediğini ifade eden Ersin Adaklı sponsorların bu sporda hiç desteği olmadığını oysa Avrupa ve ABD’de fitness ve vücut geliştirme sporuna ve sporcularına sponsorların ciddi bir desteği olduğunu da sözlerine ekledi.

Feedback