Buz Dansı çiftimiz Alper Uçar ve Alisa Agafonova, 21-25 Mart 2018’de Milano’da düzenlenen Artistik Buz Pateni Dünya Şampiyonası’nın ardından aktif spor kariyerlerini sona erdirdiler.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) resmi sitesinden yayınlanan haberin detayları şöyle;

Ülkemizi son olarak PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nda temsil eden Buz Dansı çiftimiz Alper Uçar ve Alisa Agafonova, 21-25 Mart 2018’de Milano’da düzenlenen Artistik Buz Pateni Dünya Şampiyonası’nın ardından aktif spor kariyerlerini sona erdirdiler.

PyeongChang 2018’de Serbest Programa kalarak Olimpiyat tarihimizde bir ilki başaran sporcularımız, Milano’daki Dünya Şampiyonası’nda da Serbest Programda yarışmayı başardılar.

Daha önce Sochi 2014 Kış Olimpiyat Oyunları’nda da yarışan Buz Dansı çiftimiz, Serbest Programa kalmayı küçük bir farkla kaçırmış, Oyunların açılış töreninde ise bayrağımızı Alper Uçar taşımıştı.

2010 yılında başlayan çift kariyerlerinde, 2011’de Erzurum’da düzenlenen Kış Üniversite Oyunları’nda gümüş madalya alarak ülkemize kış sporlarındaki ilk madalyasını kazandıran sporcularımız kariyerleri boyunca birçok şampiyona, grand prix ve uluslararası yarışmada performans sergilediler.

Aktif sporculuk yaşamlarını bırakmaları ile ilgili sporcularımız yaptıkları açıklamada: “8 yıllık Buz Dansı kariyerimizde bize destek olan, güç veren ve hayallerimize ulaşmamıza yardım eden ailemize, antrenörlerimize, federasyonumuza ve tüm ülkemize teşekkür ediyoruz” dediler.

Olimpik Buz Dansı çiftimize bugüne kadar ülkemize yaşattıkları gurur dolu anlar için teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyoruz.

Feedback