Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Barcelona’da düzenlenen futbol turnuvasında Danimarka temsilcisi Dalum’u yenerek şampiyon olan Uluslararası Yetenek Avcısı Futbol Akademisi Şırnak takımını makamında kabul etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlık tarafından Barcelona’daki turnuva öncesi ve süresince hem maddi hem de manevi destekte bulunulan Şırnak UYAFA takımı ile Ankara’da bir araya geldi.

Kabulde çocuklarla sohbet edip, onlara hediyeler veren Bakan Kasapoğlu, kazandıkları başarıdan dolayı genç yıldızları kutladı.

Barcelona’da elde edilen başarının çok kıymetli olduğunu belirten Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bu çocuklar bizim için çok önemli. Büyük bir başarıya imza attılar. Bizim böyle güzel haberlere ihtiyacımız var. Siz bize bu sevinci yaşattınız, çok teşekkür ederiz. Bizi mahcup etmediniz, diğer takımlara meydan okudunuz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Sizin alın teriniz bizim için çok kutsal. İnşallah ülkemizi de medeniyetimizi de sizin bu azminiz, heyecanınız daha güzel yerlere taşıyacak.” ifadelerini kullandı.

AA

Feedback