Milli tenisçilerimiz Çağla Büyükakçay, Başak Eraydın ve İpek Soylu Avustralya Açık’ta ana tabloya kalma mücadelelerinin ilk turunda rakiplerine yenilerek turnuvaya veda ettiler.

Avustralya’nın Melbourne kentinde düzenlenen sezonun ilk grand slam tenis turnuvası Avustralya Açık elemelerinde korta ilk çıkan temsilcimiz Başak Eraydın ABD’li Irina Falconi’ye 2-0 yenilerek turnuvaya veda etti.

Avustralya Açık’ta tek kadınlar ana tabloya yükselme maçlarının ilkinde 172. basamakta bulunan Başak Eraydın, 127. sıradaki ABD’li Irina Falconi ile karşılaştı.

Melbourne Park’taki 13 numaralı kortta oynanan müsabakanın ilk setinde eleme turlarının 17 numaralı seri başı Falconi’ye karşı ilk seti 6-1, ikinci seti de 6-0 kaybeden milli tenisçi Eraydın turnuvadan elendi.

Başak’tan sonra korta çıkan bir diğer temsilcimiz İpek Soylu’ydu.

Melbourne Park’taki 19 numaralı kortta maça çıkan milli tenisçi İpek Soylu, İsviçreli tenisçi Stefanie Vögele ile karşılaştı.

Yaklaşık 35 derece sıcaklıkta oynanan maçın setlerini 6-4 ve 6-2 kaybeden İpek Soylu turnuvadan elendi.

İpek Soylu, tek erkeklerde Cem İlkel ve tek kadınlarda Başak Eraydın’ın ardından turnuvaya veda eden üçüncü milli tenisçi oldu.

Başak ve İpek’in ardından bu kez Türkiye 1 numarası Çağla Büyükakçay sahne aldı.

Çağla, rakibi dünya 137 numarası Julia Boserup’a karşı başa baş bir oyun ortaya koymasına karşın iki sette de rakibine fazladan bir break avantajı kaptırınca maçı 6/4’lük iki set sonucunda kaybetti.

Rakibinin etkili birinci servisine maç boyunca çare bulamayan milli raket aynı zamanda maç içinde yakaladığı 3 servis kırma puanını da değerlendiremedi ve maçı 2-0 kaybetti. Boserup ise maç içinde yakaladığı 6 servis kırma puanının 2’sinde sonuca vardı ve maçı hanesine yazdırmayı başardı.

Feedback