Kocaeli’de 9 yabancı ülkenin katılımı ile düzenlenen Uluslararası FIMBA Maxibasketball Turnuvası’nda kadına şiddeti protesto etmek amacı ile sahaya ‘Kadına şiddete hayır’ yazılı pankartlarla çıktı.

Prof Dr Özler Aykan FIMBA Avrupa ve Turkiye Baskanindan tesekkur plaketini alirken once İngilizce ve sonra Turkce olarak “Bu plaketi tum Turk medya mensuplari adina aliyorum. Onlar olmazsa ben de burada olamazdim” dedi ve plaketi Rektor Prof Dr Mustafa Paç’a tum medya calisanlari adina teslim etti.

FIMBA Türkiye kupasi 4-8 Eylul kartepe de gerceklestirildi. Türkiye turnuvaya Ankara Yüksek İhtisas Üniversitesi formalari ile cikti. Üniversitenin basketbol antrenörü efsane basketbolcumuz Ertuğrul Güler Slovenya Ukrayna ve Irlanda ile eslesen Türkiye’yi sampiyonluga tasidi.

Uluslararasi Basketbolcu ve FIMBA Türkiye Baskani Banu Karadagli yabanci kadin basketbolcular ile “kadina siddete hayir” yazan Ingilizce ve Turkce pankartlarla final macina cikti. Ertuğrul Güler ise siyah pankartlarla erkek basketbolcu ve futbolcularla sahaya pankartlarla cikti. Izleyerin ayakta alkisladigi ve herkesin gozlerini yasartan final maci basketbol sporunun sosyal sorumluluga ne derece onem verdigini gozler onune serdi. Yuksek İhtisas Universitesi Rektörü Prof Dr Mustafa Paç tum takimlara madalyalarini takdim etti.

Feedback