Daha sağlıklı ve mutlu olmak için birbirini harekete geçiren, destekleyen ve motive edenlerin buluşması için tasarlanan mobil uygulama olan SWEATers (Sve-tırs) Mayıs ayı itibarıyla iOS AppStore ve Google Play Store’da yerini aldı.

Golften oryantiringe, koşudan yelkene, Amerikan futbolundan dövüş sporlarına ve futboldan basketbola kadar tüm sporları içerisinde barındıran SWEATers, iOS App Store ve Google Play Store üzerinden spor tutkunlarıyla buluşmaya başladı.

Spora dair tüm bilgileri tek ve kolay ulaşılır bir platformda toplayan SWEATers uygulaması, Elif Boyner ve Melis Abacıoğlu Sezener’in girişimiyle hayata geçirildi.

SWEATers APP’in Akatlar İnsana Güven’de yapılan medya lansmanında konuşan Elif Boyner, yaptıkları araştırmada insanların genellikle spor arkadaşı bulamadıkları için spor yapmayı bıraktıklarını dile getirirken, SWEATers kullanıcılarının HADİ! diyerek birbirlerini motive edeceklerini ve bu konuya çözüm bulacaklarını belirtti.  Boyner, görüşlerini şu şekilde ifade etti:

 

“Bir haftada 4.000 kullanıcıya ulaştık”

“SWEATers, iOS App Store ve Google Play Store üzerinden yayınlandıktan sonra spor tutkunları tarafından büyük ilgi gördü. Bir haftada 4.000 kullanıcıya ulaştık. Spora nereden başlayacağını bilmeyen, motivasyona ihtiyaç duyan veya sporu yaşam tarzı haline getirmiş olan herkesi SWEATers kullanmaya davet ediyoruz.”

 

“Hedef ilk yılda 100.000 üye”

Türkiye’de spora ve sağlıklı yaşam bilincine olan ilginin arttığını belirten Melis Abacıoğlu Sezener ise SWEATers’ın kısa süre içerisinde App Store’daki Öne Çıkanlar bölümünde birinci sıraya çıktığını söylerken, sözlerine şu şekilde devam etti:

Kokopeli Spor ve Mobil Uygulamaları Anonim Şirketi çatısı altında hayata geçirdiğimiz SWEATers, kısa süre içinde melek yatırımcıların ilgisini de çekti. Önümüzdeki dönemde melek yatırımcılarla anlaşarak uygulamamızın gücünü artıracağız. İlk hedefimiz bir yıl içerisinde 100.000 üyeye ulaşmak olacak. Ayrıca kurucu üye olarak gördüğümüz ilk 5.000 kullanıcımızın geri dönüşleri doğrultusunda uygulamamızı geliştirmeyi sürdüreceğiz.”

 

Spor Arkadaşları SWEATers’ta Buluşuyor

 Kullanıcıların birlikte spor yapacak yeni spor arkadaşları bulabileceği, sağlıklı yeme-içme noktalarını harita üzerinde görebileceği, spor mağazaları ve spor salonlarının özel imkanlarından yararlanabileceği SWEATers, sporseverleri tek bir uygulamada buluşturuyor.

Kullanıcılar SWEATers’ta;

 

  • İlgilendikleri spor branşına ve seviyelerine göre spor arkadaşı bulabilecek,
  • #HADİ isimli etkinliklerle spor faaliyetlerine ya da spontane aktivitelere katılabilecek
  • Kendi #HADİ’leriyle yeni etkinlikler oluşturabilecek,
  • Harita üzerinden spor arkadaşlarını görebilecek,
  • Spor arkadaşları yani “SWEATerlar” ile uygulama üzerinden mesajlaşabilecek.
  • Sağlıklı yeme-içme yerleri, spor salonları, spor mağazalarını bulabilecek ve özel imkanlardan yararlanabilecek,

 

250’den fazla SWEATstop bulunuyor

SWEATStop olarak isimlendirilen ikiyüzelliden fazla sağlıklı yeme-içme mekanı, spor salonu ve spor markası ile anlaşma imzalayan SWEATers’ta kullanıcılar, sporla ilgili mekanlar hakkında bilgi alırken bu mekanlarla ilgili fırsatlara da ulaşabilecek. Şu anda ağırlıklı olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan SWEATStop’ların kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılması hedefleniyor.

 

Birlikte spor yapmanın yeni yolu: #HADİ

SWEATers, kullanıcının ilgilendiği spor dalı, seviyesi ve lokasyonuna göre en uygun kişi, grup, mekan ve etkinlikleri de üyelerinin karşısına çıkaracak. Bu etkinliklere SWEATers terminolojisinde #HADİ ismi veriliyor.

 

Spor markaları tek platformda toplanıyor

Kullanıcılara sporla ilgili her şeyi birlikte sunmayı hedefleyen SWEATers, SWEATStop’ların yanısıra üye markalardan fırsatlar da sunuyor. SWEATers’ın şu an Nike, New Balance, Decathlon, Under Armour, MAC, Columbia, Supplementler.com ve Cafe Nero gibi markalarla anlaşması bulunuyor.

 

 

 

Feedback