Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Akay, “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik ve 18 yaş altı kızlar ligini kurduk. 5 şehrimizden katılan takımlarla iki yıldır ligimizi oynatıyoruz.” dedi.

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Bülent Akay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen sezon elde edilen başarıları yeni sezonda da devam ettirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Geçen sezonu iyi geçirdiklerini belirten Akay, şu değerlendirmede bulundu:

“Kadınlarda geçen yıl bir önceki yılın birincisi olarak üst gruba yani 2B Grubu’na çıkmıştık. Daha sonra son derece başarılı müsabakalar yaparak grupta kalmayı başardık. Türkiye’de Süper Lig, Birinci Lig, Kadınlar Ligi, Genç Erkekler ve Yıldızlar Ligi’nde 300 maç yaparak yoğun bir sezon geçirdik. Erzurum’daki Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde (EYOF), dünyanın ilk on ülkesine giren ülkelerle ev sahibi olmamız nedeniyle mücadele ettik.”

Hazırlıklar şampiyonaya kadar sürecek

Başarıları sürdürmek istediklerini vurgulayan Akay, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik ve 18 yaş altı kızlar ligini kurduk. 5 şehrimizden katılan takımlarla iki yıldır ligimizi oynatıyoruz. Kadınlarda 2018’de ilk defa 18 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’na katılacağız. Burada çok zorlu gruplarda mücadele edeceğiz. 18 Yaş Altı Dünya Şampiyonası için yaz aylarında kamp çalışmalarımıza başladık ve bunu yoğun şekilde yürütüyoruz. Bu tempoyu, hem ulusal hem de uluslararası kamplarda sürdürerek şubat ayında başlayacak Dünya Şampiyonası’na kadar devam ettireceğiz.”

AA

Feedback