Real Madrid’in yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo’nun, Galatasaray ile 27 Kasım Çarşamba günü oynayacakları Şampiyonlar Ligi maçında dinlenmek istemediği öğrenildi.

 

Real Madrid’in yıldız futbolcusu Ronaldo Galatasaray ile oynanacak şampiyonlar ligi karşılaşmasında dinlenmek istemiyor.

Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray ile aynı gurupta yer alan Real Madrid bir üst tura çıkmayı garantilemesi üzerine sarı kırmızılı takım ile 27 Kasım tarihinde oynayacakları karşılaşmada yıldız futbolcuları Cristiano Ronaldo’yu yedeğe çekmeyi planlıyor.

Yıldız futbolcunun Portekiz milli takımının İsveç ile oynayacağı Playoff maçları sonrası yorgun geleceğini düşünen Madrid kulübü bu oyuncuyu Galatasaray karşısında riske atmayacağı belirtildi. Real Madrid teknik direktörü Carlo Ancelotti’nin Ronaldo Galatasaray karşısında dinlendirilsin ısrarlarına rağmen Portekizli oyuncunun oynamakta ısrar ettiği ve son kararın milli maçlar sonrasında verileceği öğrenildi.

Real Madrid sağlık ekibinin sol ayak bileğinde sakatlığı bulunan Ronaldo’nun uzun süredir dinlenmesi yönünde tavsiyelerde bulunduğu ancak bu uyarılara karşı çıkan yıldız futbolcunun oynamakta ısrar ettiği ifade ediliyor. Doktorların uyarılarına kulak asmayan Messi’nin uzun süreli sakatlanmasını örnek gösteren İspanyol basını ise aynı olayın Ronaldo’nun da başına gelmesinden endişe duyuyor.

Feedback