Ankara’da bu yıl sonunda ilk kez düzenlenecek olan CVL Ankara Kurumlararası Voleybol Ligi öncesinde düzenlenecek CVL Ankara Bahar Kupası’nın tanıtım toplantısı yapıldı.

TED Üniversitesi SEM Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya CVL Ankara Kurucusu Ersin Eroğlu, TVF İl Temsilcisi Bayram Olgun, Milli Takım ve TED Ankara Kolejliler Voleybol Takımı İstatistik Sorumlusu Hakan Can Turan ile birlikte CVL Ankara Bahar Kupası’nda mücadele edecek Roketsan, Türk Telekom, Türkiye Petrolleri, TC Merkez Bankası, Aselsan, TCDD ve TAI takılmlarının temsilcileri katıldı.

Fiksütrün belirleneçeği kura çekimi öncesinde CVL Ankara Kurucusu Ersin Eroğlu katılımcılara kısa bir sunum yaparken, tüm takımlara başarılar dileyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi; “Ankara’da CBL’de iki yıldır gerçekleştirdiğimiz organizasyon sonrasında kurumlarımızdan voleybol ile ilgili gelen talepleri değerlendirerek CVL Ankara Bahar Kupası için start verdik. Bu yıl sonunda lige dönüştürmeyi planladığımız bu organisazyon öncesinde pilot uygulama olarak gerçekleşecek Bahar Kupası’na katılan tüm takımlarımıza başarılar diliyorum. Gelecekte voleybol ailemizin de büyüyeceğini belki de kadın ve erkek olmak üzere 2 ayrı ligde oynanacak bir organizasyonun bugün ilk adımlarını attığımızı düşünüyorum”.

Yedi takımın katılımı ile gerçekleşecek ve 6 Mayıs 2017 tarihinde başlayacak organizasyonun kura çekimi sonrasında ise fikstürü oluşturacak sıra belirlendi.

TED Üniversitesi Prof. Dr. Rüştü Yüce Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanacak CVL Ankara Bahar Kupası’nın ilk hafta maç programı şu şekilde;

 

6 Mayıs Cumartesi

18:00 Türkiye Petrolleri-Roketsan

7 Mayıs Pazar

13:00 TC Merkez Bankası-Türk Telekom

14:30 Aselsan-TAI

Feedback