THY Avrupa Ligi’nin 26. haftasında Barcelona Lassa’yı 67-56 mağlup eden Darüşşafaka Doğuş’un başantrenörü David Blatt, maç boyunca çok iyi savunma yaptıklarını söyledi.

THY Avrupa Ligi’nin 26. haftasında Barcelona Lassa’yı 67-56 mağlup eden Darüşşafaka Doğuş’un başantrenörü David Blatt, maç boyunca çok iyi savunma yaptıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Blatt, ilk yarıda sıra dışı bir oyun oynadıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Her şeyden önce bu akşam taraftarlarımıza büyük bir teşekkür etmek istiyorum. Kulüp tarihinde rekor sayıda bilet sattık ve bu ikinci kez üst üste oluyor. Bu akşam da çok iyi bir maç çıkarmamız için taraftarımız itici güç oldu. Savunmada maç boyunca çok iyiydik. Barcelona Lassa gibi yetenekli bir takımı 40 dakikada 56 sayıda tutmak, her şeyi özetliyor. İkinci yarıda hücumdaki tıkanmamızın sorumluluğunu üzerime alıyorum. Benim hatamdan kaynaklandı. İşimi daha iyi yapmalıydım ama çok iyi bir galibiyet aldık ve mutluyuz.” Darüşşafaka Doğuş oyuncusu Birkan Batuk ise son zamanlarda oynadıkları maçların ilk yarılarında iyi performans gösterdiklerini vurgulayarak, “İkinci yarıda gerekli tempoyu yakalayamıyoruz ama Barcelona Lassa’nın farkı eritmesinden sonra iyi bir direnç ortaya koyduk. Play-off şansımız sürüyor. Kazandığımız için mutluyuz.” diye konuştu.

“Kolay sayı imkanları verdik”
Barcelona Lassa Başantenörü Georgios Bartzokas, savunmada ve hücumda çok kötü bir performans sergilediklerini kaydetti.

Bartzokas, zor bir maç oynadıklarını aktararak, “İkinci çeyrekte çok kötü oynadık ve hiçbir şey yapamadık. Geçiş hücumlarında çok kötü kararlar verdik ve çok fazla top kaybı yaptık. Hücumda ve savunmada kötüydük. Maçı kazanacak kadar sert oynayamadık. Kazanmak için çok daha iyi oynamalıydık. Kolay sayı imkanları verdik.” değerlendirmesinde bulundu.

Feedback