Deaflympics hayat kurtaracak!

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları sayesinde, işaret dili bilen personel sayısı kısa sürede hızla arttı. Böylece acil durumlarda işitme engellilere daha çabuk ve sağlıklı müdahale edilebilecek.

haberin tamamı

İşitme Engelli Judocular Deaflympics’e hazırlanıyor!

18-30 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek İşitme Engelliler Judo Milli Takımı, Ankara Eryaman’da bulunan TOHM’da hazırlıklarını sürdürüyor.

haberin tamamı

Elvan Abeylegesse’ye milli forma için yeşil ışık

Doping kullandığı gerekçesiyle IAAF tarafından 2 olimpiyat, bir de dünya şampiyonası gümüş madalyaları elinden alınan milli atlet Elvan Abeylegesse’nin 2 yıllık men cezası eylül ayında sona eriyor.

haberin tamamı

Millilere babalarından mesaj var!

Deaflympics 2017’de ülkemizi temsil edecek milli sporcularımıza, Babalar Günü’nde babalarından sürpriz bir mesaj geldi

haberin tamamı

Michael Phelps köpek balığına meydan okuyacak!

Dünyanın en başarılı yüzücüsü Phelps’in, belgesel kanalı için düzenlenecek programda büyük beyaz köpek balığı ile yarışacağı duyuruldu.

haberin tamamı

İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda ABD farkı!

İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları tarihinin en başarılı ülkesi, Amerika Birleşik Devletleri. Bireysel açıdan bakıldığında Güney Aftikalı Terence Parkin tüm zamanların en başarılı sporcusu olarak göze çarpıyor.

haberin tamamı

“Mustafa Koç Spor Ödülü” sahibini bulacak

Mustafa V. Koç’un sporun pek çok alanına sağladığı katkılar, spor tutkusu, sportmenlik anlayışı ve bu alandaki vizyonu, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ve Koç Holding iş birliğiyle “Mustafa V. Koç Ödülü”nde bir araya geldi.

haberin tamamı

Gönüllüler engelleri aşmaya hazır!

İşitme Engelliler Olimpiyat Koordinatörlüğü Gönüllü Departmanı bünyesinde gerçekleştirilen eğitim ve kamplar sonucu 1500 gönüllü, 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatına hazır.

haberin tamamı

Türk golf tarihinde bir ilk!

Milli sporcu Ali Altuntaş, yurt dışında yapılan Challenge Tour organizasyonlarında profesyonel kategoride elemeleri geçen ilk Türk golfçü unvanını elde etti.

haberin tamamı

İBB’den ücretsiz yaz spor okulu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Okul Spor Salonları Yaz Spor Okulları’nın kayıtları başladı.

haberin tamamı

Erzurum’a yeni organizasyon

18 Yaş Altı Erkekler Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman A Grubu müsabakaları, gelecek yıl Erzurum’da gerçekleştirilecek.

haberin tamamı
Feedback