TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve TEB BNP Paribas İstanbul Open tenis yıldızlarını İstanbul’da ağırlamaya devam ediyor.

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) isim sponsorluğunda ve Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) katkıları ve Koza World of Sports organizasyonuyla düzenlenecek TEB BNP Paribas İstanbul Cup 23-29 Nisan, TEB BNP Paribas İstanbul Open ise 30 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında dünyaca ünlü tenisçileri İstanbul’da ağırlayacak. Üst üste iki hafta boyunca tenis heyecanı yine Garanti Koza Park’ta yaşanacak.

Kadınlarda 2014 TEB BNP Paribas İstanbul Cup Şampiyonu, Dünya 1 numarası Danimarkalı Caroline Wozniacki ve 2016 Şampiyonu Milli Tenisçimiz Çağla Büyükakçay’ın boy göstereceği TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta ana tablo maçları 23 Nisan Pazartesi günü başlayacak ve 29 Nisan Pazar günü sona erecek.

Kadınlardaki büyük heyecanın ardından ara vermeden başlayacak TEB BNP Paribas İstanbul Open’da ise, son şampiyon ve Dünya 3 numarası Hırvat Marin Cilic’in yanı sıra Milli tenisçilerimiz Cem İlkel ve Marsel İlhan mücadele edecek. 30 Nisan-6 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek turnuva bu yıl da çekişmeli müsabakalara sahne olacak..

Dünyanın önde gelen tenisçilerinin katılacağı turnuvaların basın toplantısı, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Koza WOS Genel Müdürü ve Turnuvalar Direktörü Yavuz Selek ve Milli Tenisçimiz Çağla Büyükakçay’ın katılımıyla İstanbul Swissotel the Bosphorus’ta gerçekleşti. Caroline Wozniacki’nin video mesaj gönderdiği basin toplantısına Marin Cilic canlı bağlantı ile katılarak turnuva hakkında görüşlerini paylaştı ve basin mensuplarının sorularını yanıtladı.

Cengiz Durmuş: Sporcularımızın ve ülkemizin dünya arenasında yerlerini alabilmesi için çalışıyoruz.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Ülkemiz birçok organizasyonu ev sahipliği yapıyor ve yapmaya devam edecek. Bu organizasyonlarla sporcularımızın ve ülkemizin dünya arenasında yerini alabilmesi için çalışıyoruz. Bu iki turnuvanın ülkemizde yapılıyor olabilmesi bu anlamda çok kıymetli. Bakanlığımızın ve sponsorlarımızın desteği ile bu noktalara geliyoruz. Yanımızda oldukları için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bu destek ile tenisin ülkenin dört bir yanına ulaştırmayı hedefliyoruz.” şeklinde görüş belirtti.

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici: “Türk oyuncuların şampiyon olduğu turnuvaları çok seviyoruz

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici ise konuşmasında “Banka olarak sekiz yıldır tenise yatırım yapıyoruz. Bugüne kadar ortak bir hedefe ve vizyona sahip olduğumuz Türkiye Tenis Federasyonu ve iş ortaklarımızla yaptığımız çalışmalarla ‘TEB eşittir tenis’ algısını yarattığımızı düşünüyoruz. Türk oyuncuların şampiyon olduğu turnuvaları çok seviyoruz, onların başarılarıyla mutlu oluyor ve gururlanıyoruz. Her geçen gün tenise olan ilginin arttığını görüyoruz ve bunda katkımız olduğu için mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de hayallerin sınırı yok. İki yıldır düzenlediğimiz TEB Tennis Stars etkinliğine tenisseverler büyük ilgi gösterdi. Bu sene Sinan Erdem’de düzenlediğimiz etkinliğe 16 binin üzerinde ziyaretçi geldi ve bunun tenis sporuna çok büyük katkı yaptığını düşünüyoruz. İçeride çok büyük bir potansiyel var. Sadece spor değil ekonomi ya da diğer alanlarda sahaya çıktığımızda da bunu görebiliyoruz. Türkiye aslında büyük işler başaran bir ülke. Bu topraklar kuvvetli insanların, kuvvetli sporcuların olduğu topraklar ve bunu desteklememiz, daha da ileriye götürmemiz lazım” ifadelerine yer verdi.

Yavuz Selek: “Türkiye’nin en büyük organizasyonlarını gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Koza WOS Genel Müdürü ve Turnuvalar Direktörü Yavuz Selek ise “Geçmişten bugüne bu turnuvalarda birçok dünya yıldızını ağırladık, Türk sporseverlerle buluşturduk.2016 yılında Çağla ve İpek’in şampiyonluklarıyla kendi evimizde büyük gurur yaşadık. Bundan sonraki süreçte de Türk tenisi adına bu ve benzeri birçok tarihi ana tanıklık edeceğimize gönülden inanıyoruz. Bundan sonraki süreçte de Türkiye’nin en Büyük organizasyonlarını gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Marin Cilic: “İstanbul kariyerimde önemli bir yer tutuyor.

TEB BNP Paribas Istanbul Open’ın 1 numaralı seri başı ve Dünya 3 numarası Marin Cilic, “İstanbul’da geçtiğimiz yıl elde ettiğim başarı çok önemliydi. Bir tenisçi olarak da burada geçirdiğim turnuva bana çok katkı sağladı. Dolayısıyla kariyerimde bu şampiyonluk önemli bir yer tutuyor. Bu yıl da unvanımı korumak istiyorum. Oldukça zor olacaktır fakat bu da kariyerim açısından önemli bir meydan okuma olacak.” şeklinde görüş belirtti.

Çağla Büyükakçay: “İstanbul Cup en favori turnuvam, Wozniacki ile final oynamak isterim.”

Milli Tenisçimiz Çağla Büyükakçay, “Türkiye’ye her geçen yıl dünyanın en önemli tenisçileri geliyor. Bu yıl da Dünya 1 numarası Wozniacki ülkemizde olacak. Wozniacki gibi isimleri ve beni kortta izleyen gençler de bir gün buralarda mücadele etme hayali kuruyorlar. Bu onlar için çok önemli. Ben de böyle büyük yıldızların Türkiye’ye gelmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. TEB BNP Paribas İstanbul Cup en favori turnuvam ve Wozniacki ile final oynamak güzel olur.” ifadelerini kullandı.

Feedback