Bulgaristan’ı 3-0 mağlup ederek grupta ikinci galibiyetini elde eden A Milli Bayan Voleybol Takımımızda kaptan Eda Erdem Dündar ile başantrenör Giovanni Guidetti maçın ardından basın toplantısında galibiyeti değerlendirdi.

Japonya’da düzenlenen 2018 FIVB Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası üçüncü maçında bugün (02 Ekim 2018, Salı), Bulgaristan’ı 25-17, 25-23 ve 25-12‘lik setlerle 3-0 mağlup ederek grupta ikinci galibiyetini elde eden A Milli Bayan Voleybol Takımımızda kaptan Eda Erdem Dündar ile başantrenör Giovanni Guidetti karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında galibiyeti değerlendirdi.

Eda Erdem Dündar karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada; “Bizim için çok önemli bir maçtı çünkü Çin mağlubiyetinin ardından bu karşılaşma ile takım içindeki pozitif havayı, enerjiyi tutmak istiyorduk. 3-0 kazandık ama her sayının bir üst tur için önemi büyük. Özellikle karşılaşmanın ikinci setinde düşüş yaşadığımız anlarda oyuna iyi tutunduk ve savaşarak seti kazanmayı başardık. Üçüncü sette ise; takım arkadaşlarım hücumda çok etkili oynadılar. Galibiyetten dolayı mutluyum” dedi.

A Bayan Voleybol Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti ise; “Karşılaşmadan 3 puanla ayrıldığımız için mutluyum çünkü bu karşılaşma çok önemliydi. Blok-defans kurgumuz çok iyi işledi. Bu da hücum yüzdelerimize olumlu olarak yansıdı. Oyuncularım çok iyi bir performans sergiledi. Bizim açımızdan iyi bir maç olduğunu söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Filenin Sultanları, gruptaki 4.maçında Çarşamba günü İtalya ile karşılaşacak.

Feedback