Roger Federer, Davis Cup’ın geleceğinden endişe duyuyor.

Tenisin efsanesi Roger Federer, Davis Cup’ın yeni organizatörü ve haklarının sahibi Kosmos şirketinin turnuvaya vereceği yön ile ilgili endişe duyuyor. Bu konuda Kosmos şirketinin sahibi Barcelonalı futbolcu Gerard Pique ile ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Roger Federer, formatı Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) ve futbolcu Gerard Pique’nin şirketi Kosmos tarafından geliştirilen yeni Davis Kupası’ndan hala şüphe ediyor. İsviçreli tenisçi, Davis Cup’ın 118 yıllık tarihi ile eski biçiminin ortadan kalkması hakkında “üzücü” yorumunu yaptı.

ITF, önümüzdeki yıldan itibaren Davis Cup’ın odak noktasını 18 ulusal takımdan oluşan bir hafta sürecek bir yarışma haline getirmek için Pique’nin öncülüğünde Kosmos yatırım grubu ile ortaklık yapıyor.

Barcelona futbolcusu Gerard Pique’nin katılımına tepki veren 20 kez Grand Slam şampiyonu da Davis Kupası’nın “Pique Cup’a dönüşmemesi” konusunda uyardı.

Federer konu hakkında şöyle konuştu;

“Henüz Gerard Pique ile konuşmadım, ama bir futbolcunun tenis işine gelip karıştığını görmek biraz garip. Dikkatli olun: Davis Kupası Pique Kupası olmamalıdır.

Tenisi biraz Jenga oyunu gibi görüyorum. Tüm binayı yıkacak parçayı çıkarmamaya dikkat etmelisiniz.”

Feedback