2017 Avrupa Şampiyonası Finalleri için çalışmalarını yoğun olarak sürdüren A Milli Kadın Takımımız, Kartepe’ye gitti. Giovanni Guidetti ve ekibi yönetimindeki sultanlar, 29 Ağustos’a kadar antrenmanlara Kartepe’de devam edecek.

Hazırlıklarına, 29 Ağustos’a kadar Kartepe’de devam edecek olan Giovanni Guidetti ve ekibi yönetimindeki Milli Takımımız’ın kamp kadrosu; Bahar Toksoy Guidetti, Beyza Arıcı, Eda Erdem Dündar, Gamze Alikaya, Gizem Örge Güner, Gözde Kırdar Bracceschi, Güldeniz Önal, Kübra Çalışkan, Melis Durul, Merve Dalbeler, Meryem Boz, Naz Aydemir Akyol, Neriman Özsoy Gençyürek, Neslihan Demir Güler, Polen Uslupehlivan ve Simge Şebnem Aköz’den oluşuyor.

A Bayan Milli Takım Menajeri Pelin Emniyetli Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne hazırlanma süreci ile ilgili şunları söyledi: “İstanbul’da başladığımız çalışmalarımıza, Kartepe’de devam edeceğiz. Yoğun bir antrenman programına sahibiz ve Azerbaycan’a gidene kadar kadromuzda ara ara değişiklikler yaparak, çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzdeki bir aylık süreyi en iyi şekilde değerlendirmek durumundayız. Turnuvada güçlü rakipler var ve grup etabından başlayarak, her maç çok önemli. Azerbaycan’dan madalya ile dönmeyi çok istiyoruz.”

2018 A Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası Finalleri’ne adlarını yazdırarak önemli başarı elde ettiklerini belirten Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar “Avrupa Şampiyonası Finalleri, bu sezonun son turnuvası. Tüm ekip olarak öneminin farkındayız. Azerbaycan’da başarılı olup, ülkemizi gururlandırmayı çok istiyoruz” dedi.

Azerbaycan ve Gürcistan’ın ortaklaşa ev sahipliğini üstlendiği ve 22 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında yapılacak Avrupa Şampiyonası Finalleri’nde 16 takım bulunuyor. C Grubu’nda yer alan Milli Takımımız, Rusya, Bulgaristan ve Ukrayna milli takımlarıyla mücadele edecek. Milli Takımımız grup müsabakalarını Bakü’de oynayacak.

 

Grup müsabaka programımız Türkiye saatine göre şu şekilde;

23 Eylül 2017 | 19.30 | Türkiye-Rusya

24 Eylül 2017 | 14.30 | Bulgaristan-Türkiye

25 Eylül 2017 | 19.30 | Türkiye-Ukrayna

Feedback