Tekvandoda Türkiye ve Balkan şampiyonluğu ile dünya ikinciliği dereceleri bulunan 15 yaşındaki milli sporcu Işıl Zafer’in yeni hedefi Avrupa’nın en iyisi olmak.

Çok küçük yaşlarda başladığı tekvandoda kısa sürede önemli başarılara imza atan, boynuna Balkan ve Türkiye şampiyonlukları ile dünya ikinciliği madalyalarını taktıran 15 yaşındaki milli sporcu Işıl Zafer, çalışmalarını Avrupa’nın en iyisi olabilmek için sürdürüyor.

Avrupa Tekvando Birliği (WTE) tarafından Yunanistan’da düzenlenen 3. WTE Başkanlık Kupası’nda da altın madalya kazanarak, Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Zafer, Türkiye şampiyonluğu, dünya ikinciliği ve Balkan şampiyonluğundan sonra Avrupa’da da altın madalya kazanmayı hedefliyor.

Haftada 6 gün antrenman yapan Işıl, 28 Kasım-2 Aralık tarihlerinde İspanya’da yapılacak Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda kızlarda Türkiye’yi temsil edecek.

Milli sporcu Işıl Zafer,  yaptığı açıklamada, milli takıma seçilerek katıldığı uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil etmekten mutlu olduğunu söyledi.

Işıl Zafer, tekvandoya başladıktan sonra hiç bırakmayı düşünmediğini ifade ederek, “İlkokulda bize bir kağıt vermişlerdi, orada bu sporla ilgili bir şeyler gördüm ve tekvandoyu merak ederek başladım. 9 yaşında bu spora başladım ve o günden sonra hiç bırakmadım. Balkan şampiyonluğum var, geçen yıl Mısır’da dünya ikinciliği elde etmiştim. Türkiye şampiyonalarında da derecelerim var.” dedi.

Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için aralıksız antrenmanlarını sürdürdüğünü belirten Işıl Zafer, “Avrupa Tekvando Birliği (WTE) tarafından Yunanistan’da düzenlenen 3. WTE Başkanlık Kupası’nda da altın madalya kazandım. Burada elde ettiğim dereceden dolayı Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandım. Avrupa Şampiyonası’nda birinci olmak ve orada bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum. Çok çalışıyorum ve hedeflediğim başarıya ulaşacağıma inanıyorum.” diye konuştu.

AA

Feedback