Ailesi ve okulda öğretmenlerinin yönlendirmesiyle başladığı güreşte çeşitli başarılar elde eden milli sporcu Damla Kör, Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası’nda altın madalya hedefliyor.

Milli sporcu Damla Kör, Türkiye Plaj Güreşi Şampiyonasında ikincilik elde ederek, dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Damla Kör, yaptığı açıklamada, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edip, birincilik kürsüsüne çıkmak için antrenmanlarını sürdürdüğünü söyledi.

Türkiye’yi uluslararası şampiyonada temsil etmenin gurur verici olduğunu belirten 17 yaşındaki Damla, “Okulda hocalarımın yönlendirmesi sonucu sporla tanıştım ve o günden sonra güreşe başladım. 5 yıldır güreş yapıyorum. Türkiye’de farklı şampiyonlara katıldım, derecelerim var. Bu yıl da Muğla’nın Sarıgerme ilçesinde düzenlenen Türkiye Plaj Güreşi Şampiyonası’nda ikincilik elde ederek gümüş madalya kazandım.” ifadelerini kullandı.

“Ülkemizin bayrağını dalgalandırmak istiyorum”

Damla, şampiyonada derece elde ederek çalışmalarının karşılığını almak istediğini ifade ederek, “Yoğun bir şekilde antrenmanlara devam ediyorum. İnşallah dünya şampiyonasında güzel bir derece bekliyorum. Ülkemizi temsil edeceğim için çok mutluyum. Dünya şampiyonasında kürsüye çıkarak ülkemizin bayrağını dalgalandırmak istiyorum. Türkiye’de derecelerim var, İnşallah dünya şampiyonasında da derece elde ederek çalışmalarımın karşılığını almak arzusundayım.” diye konuştu.

AA

Feedback