Eski hakemler Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in büyük tepki gösterdiği hakem Süleyman Abay’a tam puan verdi. Serdar Tatlı, “Her kararı doğruydu” derken, Bülent Yavuz, “Abay’a 10 kere değil 100 kere helal olsun” yorumunu yaptı.

MHK eski başkanı Bülent Yavuz ile eski hakemlerden Serdar Tatlı, gazetelerine yazdıkları köşe yazılarında Galatasaray-Mersin İdmanyurdu maçının hakemi Süleyman Abay’ı değerlendirdi:

Abay’ın her kararı doğruydu

Bu zorlu maçta hakem Süleyman Abay, bütün olumsuz şartlara rağmen mükemmel bir yönetim gösterdi. Helal olsun… Hem de 10 kez helal olsun… 100 kez helal olsun. Kolay değil; Türk Telekom Arena’da onca baskıya rağmen dimdik ayakta kalan, maçı iyi kontrol eden, sarı ve kırmızı kartlarını çekinmeden kullanan, bir de müthiş yüksek kondisyonuyla sahada basmadık yer bırakmayan böyle bir hakemlik gerçekten gurur duyulacak bir olaydır.

100 kere helal olsun

Bülent Yavuz – Habertürk

Maçın hakemi Süleyman Abay’ın hem Dany’ye çıkardığı kırmızı kart hem de Galatasaray lehine verdiği penaltı kararı doğruydu. Abay, Terim ve ekibinin yanı sıra seyirci baskısına karşı da dik bir duruş sergiledi. Soğukkanlılığından taviz vermeyen Abay, baskılara direnç göstererek, hiç bozulmadan ve etki altında kalmadan görevini yaptı. Terim’in, Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale çıkmış bir hoca olarak ortamı germesi, aşağılamaya yönelik tavırları ise kendisine hiç yakışmadı.

Serdar Tatlı – Fanatik

Feedback