Indian Wells finalinde Stan Wawrinka’yı 6/4 ve 7/5’lik setlerle mağlup eden Roger Federer, tarihin en yaşlı ATP Masters şampiyonu olarak tarihi bir başarıya imza attı

ATP Indian Wells Masters finalinde Roger Federer, vatandaşı Stan Wawrinka’yı 6-4 ve 7-5’lik setlerle mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Maçın ilk setindeki kendi servis oyunlarında rakibine sadece 4 puan kaptıran Federer, maçta bulduğu ilk servis kırma şansını iyi değerlendirerek 10. oyunda Wawrinka’nın servisini kırdı ve 30 dakika süren ilk seti 6-4 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sete servis kırarak başlayan taraf Wawrinka olsa da 4. oyunda sete dengeyi getiren Federer, tie-break öncesi son oyunda bunu bir kez daha başararak 1 saat 21 dakika sonunda maça nokta koydu.

İki tenisçi arasında en dramatik fark ikinci servislerden puan çıkarma oranında gözlendi. Federer ikinci servislerinden %67 oranında puan çıkarırken Wawrinka cephesinde bu oran %39’da kaldı.

Indian Wells Masters’ta 5 yıl aradan sonra yeniden mutlu sona ulaşan Federer, toplamda bu turnuvadaki 5’inci, Masters turnuvalarındaki 25. zaferini elde etti. 35 yaşındaki efsane ayrıca, bir Masters turnuvasında şampiyonluk elde eden en yaşlı erkek tenisçi unvanının da sahibi oldu.

Feedback