Ulusal seviyedeki önemli organizasyonlar arasında olan Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası, 13-17 Mart tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek.

Ulusal seviyede önemli organizasyonlar arasında yer alan Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası, 13-17 Mart tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek. Rekor katılımın olacağı şampiyona için şu ana kadar 62 ilden 1470 erkek, 1233 bayan karateci kayıt yaptırdı.

Son yılların en yoğun katılımlı organizasyonu olması beklenen Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası’na beş gün boyunca Antalya Spor Salonu ev sahipliği yapacak.

2005 ila 2012 arası doğumlu sporcuların yarışacağı şampiyonada 48 kumite, 22 kata dalında madalya dağıtılacak.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, katılım sayısındaki artışın karateye olan ilginin arttığını gösterdiğini söyledi.

Antalya’da beş gün boyunca yeni yıldız adaylarının mücadelesini izleyeceklerini belirten Başkan Esat Delihasan, “230 bin bulan lisanslı sporcu sayımız, karateye olan ilgiyi gösteriyor. Bu açıdan baktığımızda son yılların en yüksek katılımlı organizasyonu Antalya’da olacak. Zira Türk halkı karateyi seviyor. Bugün burada geleceğin Dünya ve Avrupa şampiyonları tatamiye çıkacak ve beş gün boyunca yeni yıldız adaylarımızın mücadelesine tanıklık edeceğiz. Yarışacak tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Feedback