Lebron James, Golden State Warriors’a final serisinin 4. maçını da kaybederse bu Cleveland Cavaliers ile son maçı olabilir.

Dünya’nın en iyi basketbolcusu olarak tanınan Lebron James, takımının son 2 senedir finallerdeki performansından memnun değil. Kariyerine şampiyonluklar ile devam etmek isteyen Lebron James çarpıcı açıklamalar yaptı.

Lebron James, “Seride oynanan 3 maçın ikisini kazanma şansımız vardı. Yetersiz olduk ve bunu başaramadık” dedi. San Fransisco ekibinin seriyi 4-0’a taşıyabilecek olması Lebron’u oldukça rahatsız ediyor.

Lebron, “Açık olmak gerekirse bizim takımın en iyi 5 oyuncusu ve Warriors’ın en iyi 5 oyuncusu karşılaştırırsak onların bizden üstün olduğunu söylemek yanlış olmaz. Gerçekçi olalım Warriors’da 2 tane eski MVP oyuncusu bir de Klay Thompson gibi bir şutör bulunuyor. Bu 3’lü rahatça bir takımı taşıyabilir. Draymond Green’i de unutmamak lazım, NBA’deki en iyi savunmacılardan biri. Warriors bench’i de oldukça kuvvetli. 2015 Finalleri MVP’si Iguodala, geçmişte 4. draft seçimi olan Shaun Livingston ve eski All-Star David West. Takımda çok fazla yetenek bulunuyor” açıklamasını yaptı.

2010 senesinde Cleveland’dan Miami’ye transfer olan James bu transferin sebebi olarak kadrodan memnun olmadığını belirtmişti. Wade ve Bosh ile Miami’de 2 şampiyonluk yaşayan yıldız finallerin ardından benzeri bir politika izleyebileceğinin sinyallerini verdi.

Feedback