Masa Tenisi Türkiye Süper Ligi’nin 12.haftasında Ligin iki yenilgisiz takımı Beşiktaş ile Fenerbahçe İzmir’deki 3.etap maçlarında karşı karşıya geldiler.

Büyük çekişme içinde geçen karşılaşmayı 4-3 kazanan Beşiktaş, yenilgisiz liderliğini sürdürdü. İkinci sıradaki Sarı-lacivertliler ise bu sezon ilk yenilgisini almış oldu.

İzmir Halkapınar Spor Salonunda oynanan ve kalabalık bir seyirci kitlesi tarafından izlenen maçın ilk oyununda bu yıl Beşiktaş’a transfer olan Talha Yiğenler, Fenerbahçe’nin Özbek oyuncusu Kenjaev’i , ikinci oyunda ise İbrahim Gündüz, rakibi Afşin Gül’ü aynı sonuçla 3-1 yenerek siyah-beyazlıları 2-0 öne geçirdi. Üçüncü oyunda  Fenerbahçe’nin Mısırlı oyuncusu Ahmet Ali Saleh, Beşiktaş’tan Ziver Gündüz’ü 3-1 yenince fark bire indi. Dördü karşılaşmada İbrahim Gündüz/Talha Yiğenler çifti, Ahmet Ali Saleh/Kenjaev ikilisini 3-0 yenerek farkı yeniden ikiye çıkarttı. Beşinci oyunda Fenerbahçe’den Kenjaev, İbrahim Gündüz’ü 3-2, Ahmet Ali Saleh ise Talha Yiğenler’i 3-1 mağlup edince skora 3-3’lük eşitlik geldi. Son karşılaşmada Beşiktaş’tan Ziver Gündüz, Fenerbahçe’den Afşin Gül’ü 3-1 mağlup edince Beşiktaş sahadan 4-3 galip ayrılmış oldu.

Süper Lig´de İlk devre 4.etap maçlarıyla tamamlanacak.

Çok önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyleyen Beşiktaş Teknik Direktörü Sabahattin Sabrioğlu ”Fenerbahçe gibi güçlü bir takımı yendiğimiz için mutluyuz. Hiç yabancısız, Türk gençleriyle başarılı olmak ve sezon sonunda Süper Lig şampiyonluğunu elde etmek istiyoruz” dedi.

Süper Lig´de İlk devre 4.etap maçlarıyla tamamlanacak.

Feedback