Fransa’nın Nantes Reze Basket takımında forma giyen milli basketbolcu Merve Aydın, “Kariyer planlamam doğrultusunda böyle bir karar aldım. Fransa’ya gittikten sonra ne kadar doğru bir karar aldığımı fark ettim.” dedi.

Fransa’nın Nantes Reze Basket takımında forma giyen milli basketbolcu Merve Aydın, “Kariyer planlamam doğrultusunda böyle bir karar aldım. Fransa’ya gittikten sonra ne kadar doğru bir karar aldığımı fark ettim.” dedi.

FIBA 2021 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası Elemeleri’nde yarın deplasmanda Sırbistan, 17 Kasım’da ise Mersin’de Litvanya ile karşılaşacak A Milli Takım’ın aday kadrosuna çağrılan 25 yaşındaki oyun kurucu, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Kariyerini yurt dışında sürdüren milli oyuncu, sezon başında Nantes Reze Basket’e transfer olma sürecine ilişkin, “Her zaman böyle bir hedefim vardı. Teklif geldi ve kariyer planlamam doğrultusunda böyle bir karar aldım. Kolay bir karar değildi. Hep istediğim bir şeydi. Fransa’ya gittikten sonra ne kadar doğru bir karar aldığımı fark ettim. Yurt dışında oynamanın elbette zorlukları var ama kazandırdıkları da çok. Bunun bilinciyle ilerliyorum.” ifadelerini kullandı.

Feedback