İtalya Erkekler Voleybol Ligi’nde sportstv ekranlarından canlı yayınlanacak Modena – Lube maçını Ömer Faruk Acun kaleme aldı.

Bu akşam ligin tepesinde yer alan iki takımın maçını izleyeceğiz. Saat 20.00’de başlayacak mücadelede lider Perugia şu an 3. sırada bulunan Modena’ya konuk olacak. Karşılaşmaya geçmeden önce geçen haftaki aksaklıktan ötürü özür dilemek istiyorum. Ancak bundan sonra yine tüm maçlar öncesinde yazılara ulaşabileceksiniz.

Ligde normal sezonun bitişine yalnızca iki maç kaldı. Karşımızdaki tabloda Perugia’nın liderliği garantilemiş olduğunu bunun yanında Modena’nın da çok yüksek ihtimalle 3. basamakta yer alacağını söylemeliyim. Yani klasik tabirle bir prestij mücadelesine sahne olacak bir oyun olacak. Bundan ötürü her iki takım da rotasyona gidebilir. Kadroları çok geniş ekipler olduğu için bundan önce çok şans bulamamış olan oyuncularına fırsat verebilirler.

Ev sahibi için maçın kritik bir önemi olmasa dahi rakibine yenilmek istemeyecektir. 11 puan daha az topladığı rakibine bir de bu maçta kaybetmesi Modena’ya büyük psikolojik dezavantaj getirir. Sahada kim oynarsa oynasın galip gelmek önemli. Ngapeth’in ligin devre arasında antrenör Radostin Stoytchev ile yaşadığı problemin ardından takım liderliği konusunda hala tam olarak kontrolü ele almış değil. Pasör Bruno daha ön planda gibi görünüyor. Şayet bu karşılaşmada görev alırsa iyi bir oyun sergileyip play-off’lar öncesi oyun içinde ve dışında takımı için en önemli isim olduğunu bir kez daha kanıtlayabilir.

Konuk takımda bir rehavet olacağını düşünüyorum. Maça asılmak adına Modena’dan daha az sebepleri ve motivasyonları olduğun kesin. Büyük bir rotasyon uygulayacaklarını tahmin ettiğim için tek tek oyunculara değinmeye gerek görmüyorum. Bu akşam Perugia kanadında dikkat edeceğim nokta servis karşılama olacak. Çünkü Perugia sezon boyunca iyi servis karşılama yüzdesi yakalayamadı. Her ne kadar çok fazla hata yapmamış olamasalar da olması gereken noktaya yani pasörün eline topu getirmek konusunda sıkıntı yaşadılar. Bu durum lideri oyun içerisinde kırılgan hale getiriyor. Hücum konusunda sınırsız bir güce sahip oldukları için manşette de sıkıntı yaşamazlarsa onları durdurmak hem bu maçta hem de şampiyonluk yolunda çok zor olacaktır.

Play-off’ların başlamasıyla birlikte kopacak fırtına öncesi nezih ve düşük tansiyona sahip bir maç olacak. Buna karşın keyifli olacağına şüphe olmayan bu karşılaşmayı izlemenizi tavsiye ediyorum ve şimdiden iyi seyirler diliyorum.

Feedback