Kupa finalinde Zokora’dan aldığı sert darbeyi yorumlayan Emre Belözoğlu, “O tekmeyi ben atsam, idam sehpalarına asmıştınız. Haşa, bu ülkenin biricik evladı Zokora hakkında konuşmak benim ne haddime” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu, Trabzonspor maçında Didier Zokora’dan yediği tekme için imalı konuştu:

“O tekmeyi ben atsam, Emre Belözoğlu’nu idam sephalarına asmıştınız. Haşa, bu ülkenin biricik evladı Zokora hakkında konuşmak benim ne haddime, o yüzden bir şey söylemek istemiyorum.”

Emre kupayı kazanmalarıyla ilgili olarak, “Çok mutluyuz. Geçen gün de dediğim gibi, iyi geçen bir sezonu taçlandırmak adına çok önemliydi. Türkiye Kupası bütün camiamıza hayırlı olsun. Bize inanan ve güvenen insanlara armağan olsun. Onun dışında bugün açıklanan Alper Potuk transferi de camiamıza hayırlı olsun. İnşallah burada uzun süre hizmet eder, umarım hem Fenerbahçe’ye, hem de milli takımımıza uzun yıllar hizmet eder” dedi.

Alper hakkında da konuşan milli futbolcu, “Çok iyi bir futbolcu. Ben hiçbir zaman kimseyi kendime veliaht olarak görmedim. Ona layık bir futbolcu olarak kendimi görmedim. Bizden daha iyi yerlere inşallah gelirler.” diye konuştu.

ÇITA İYİCE YÜKSELDİ

Emre, gelecek sezon için düşüncelerini dile getirdi ve “Valla çıta yükseldi. UEFA Avrupa Ligi’nde yarı final şimdi de iki sene üst üste kazanılan Türkiye Kupası. Şampiyonluk iki sezondur son anda kaçıyor. Öncelikle ligde şampiyonluk hedefimiz. Avrupa’da da gidebildiğimiz yere kadar gitmek, Türkiye Kupası’nı yine kazanmak. Fenerbahçe’nin hedefi bütün kupaları kazanmaktır” ifadelerini kullandı.

“BAŞARILI BİR SEZON YAŞADIK”

Kendilerini bu sezon başarılı kabul ettiğini dile getiren Emre, “Avrupa’da yarı final oynayarak tarihimizdeki en büyük başarıyı elde ettik. Türkiye Kupasını da kazandık. Ligde ikinci olmak tabii ki Fenerbahçe için bir başarı değildir ama Şampiyonlar Ligi’ne gidildiğini düşünürsek, bu da başarı olarak görülebilir. Genel anlamda başarılıydık bence..” dedi.

Emre, kupa finali öncesinde yaptığı konuşmanın hatırlatılması üzerine, “Bizi çok samimi bulmuyorlar bu ülkede. Mesaj verme gereği duymuyorum ben. Ne olursa olsun, herkesin yüreğinde cam olsaydı, kimse kimsenin yüzüne bakamazdı. Herkes, kimin kalbinden ne geçtiğiniz bilemez. O yüzden bu ülkede açıklama yapacak kadar kendimi şey hissetmiyorum. Samimi bulmuyorlar nasıl olsa bizi” diye görüş bildirdi.

 

Feedback