Runatolia yarış kapsamında koşulan minik adımlar, yüksek topuklar, halk koşusu ve baby run koşusunu kazananlar belli oldu.

Yarışta dereceye giren koşucuların ödüllerini Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Terracıty Genel Müdürü Gözde Hoşten, Turset Onursal Başkanı Şazen Emeklioğlu verdi. Emekleme çağına gelmiş miniklerin yarıştığı baby run koşusu’nda ise çocuklardan çok velilerin heyecanı nefes kesti ve kahkahalar etrafı çınlattı. Büyük yarış yarın start alacak. 10-21 ve 42 kilometrelik Runatolia yarışına sekiz binin üzerinde koşucunun katılması bekleniyor

2006 yılından bu yana organize edilen RUNATOLIA Spor Festivali kapsamında koşulan Minik Adımlar, Yüksek Topuklar, Halk Koşusu ve Baby Run koşusunda dereceye giren koşucular belli oldu. Kalabalık bir sporsever grubunun takip ettiği koşulara ilgi büyüktü. Günün ilk koşusu Minik Adımlar kategorisinde yapıldı. Yaşları, 4-5-6 arasında bulunan minikler start noktasına ve finiş çizgisini geçerken velilerde heyecanlı anlar yaşadı. Yarış sonrası anne ve babalar çocuklarını öpücük yağmuruna tuttu. Madalya ve sertifikalarının verildiği sırada ayrı bir heyecan daha yaşandı. Minik koşucular, boyunlarında madalya ellerinde sertifikaları podyumda boy gösterirken alkış yağmuruna tutuldular.

BELEDİYE BAŞKANI VE SPONSORLARDAN BÜYÜK DESTEK

Muratpaşa Belediye  Başkanı Ümit Uysal, Terracity Genel Müdürü Gözde Hoşten dereceye giren koşuculara ödüllerini yarış alanında taktim etti. Gerek startı, gerekse ödül töreninde  hazır bulunan Muratpaşa Belediye Başkanı, Ümit Uysal, Terracity Genel Müdürü Gözde Hoşten ve Anadolu Hastanesi, Hayat Su yetkilileri de spora verdikleri desteğin devam edeceğini ifade ettiler.

Günün en ilgi çeken koşusu ise yüksek topuklar kategorisinde gerçekleşti. Yüksekliği 7 santim olan topuklu ayakkabılarla start alan kadınlar kalabalık seyirci kitlesinin alkışları arasında finiş yaptılar. İlk üç dereceye giren kadınlar şu şekilde belirlendi.

1-Berfin Boduç

2-Elif Polat

3-Duygu Ekinci

Dereceye giren koşucuların ödülleri Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Turset PM Onursal Başkanı Şazen Emeklioğlu Terracity Genel Müdürü Gözde Hoşten tarafından verildi. Dereceye giren kadın koşucular ayrıca 2000 -1500-1000 TL’ye varan para ödülü aldılar.

BABY RUN KOŞUSU’NDA VELİLERİN BAĞIRIŞLARI ETRAFI ÇINLATTI. ÇOCUKLARDAN ÇOK ONLARIN HEYECANI GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Günün son koşusunda ise henüz emekleme çağına yeni girmiş çocukların yarışı vardı. Baby Run koşusuna toplam 20 çocuk iştirak etti ve yarış beş bölüm halinde gerçekleşti. Miniklerin start mahalline girdiği anda velilerin heyecanı ve çocuklarını yarışa motive edişi sırasında sergiledikleri tavırlar ise görülmeye değerdi. Veliler, çocuklarını bağırarak, alkışlayarak finiş hattında salladıkları oyuncak ve çıngıraklarla bitirmelerini sağlamaları ise izleyenleri kahkahaya boğdu. Yarışta ilk üçe girenlerin ödüllerini Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal verdi.

BÜYÜK YARIŞ YARIN KOŞULACAK

Bu yıl 13’üncüsü gerçekleşen RUNATOLIA yarışı ise yarın saat 09.00’da Konyaaltı’ndaki Cam Piramit’in önünden verilecek. 8 binin üzerinde koşucunun iştirak edeceği yarış 10, 21 ve 42 kilometre kategorilerinde yapılacak. Starta Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek de katılacak.

Feedback