Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, “Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Şiddeti kanunla, yönetmenlikle elbette bir noktaya getirmek mümkün ama zihinlerde çözmek önemli, bizim yaklaşımımız bu.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Şiddeti kanunla, yönetmenlikle elbette bir noktaya getirmek mümkün ama zihinlerde çözmek önemli, bizim yaklaşımımız bu. Şiddete karşı el birliğiyle savaşacağız.” dedi.

Bakan Kasapoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ile Elazığ Valiliği’ni ziyaret etti.

Vali Çetin Oktay Kaldırım ile bir süre görüşen Kasapoğlu, ziyareti kapsamında Elazığ’da gençliğe ve sportif alt yapıya yönelik devam eden projeleri yerinde inceleyerek, istişarelerde bulunacaklarını belirtti.

Kasapoğlu, Elazığ’ın gençliği, geleceği ve sportif yarınları adına çok güzel çalışmaların hep birlikte gerçekleştirileceğini vurguladı.

“Şiddetin her türlüsüne karşıyız”

Bakan Kasapoğlu, bir gazetecinin, sporda şiddet olaylarına ilişkin sorusu üzerine, “Şiddetin her türlüsüne sahada, tribünde, sokakta ya da evde olsun, karşıyız. Şiddet insani bir kavram değil. Dolayısıyla şiddeti kanunla, yönetmelikle elbette bir noktaya getirmek mümkün ama zihinlerde çözmek önemli, bizim yaklaşımımız bu. Şiddete karşı el birliğiyle savaşacağız, bunun başka bir açıklaması olamaz.” yanıtını verdi.

Feedback