Voleybol camiasının yetiştirdiği en büyük değerlerden, eski ulusal hakemlerimizden Suat Carlı son yolculuğuna uğurlandı.

Hayatını kaybeden Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) eski üyesi ve eski ulusal hakemlerimizden Suat Carlı bugün (17 Ağustos 2017 Perşembe), saat 11.00’de, TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nun önünde gerçekleşen cenaze töreninin ardından Bolu Siteler Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrasında Paşaköy Mezarlığı’nda bulunan aile kabristanlığına defnedilmek üzere son yolculuğuna uğurlandı.

 

Törene, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Asbaşkanı Suat Güler, TVF Milli Takımlar ve Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kurtaran Mumcu, TVF Eski Başkanı, FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyesi ve CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) Asbaşkanı Özkan Mutlugil, TVF Eski Başkan Vekili Mustafa Ekşi, Eski MHGK Başkanı Ümit Sokullu, MHGK Başkan Vekili Kazım Güleken, Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay, 17 Yaş Altı Erkek Voleybol Milli Takım Başantrenörü Hüseyin Düzceler, A Erkek Voleybol Milli Takımı oyuncuları, medya mensupları, eşi, ailesi ve sevenleri katıldı.

Suat Carlı kimdir?

02.05.1955 tarihinde dünyaya gelen Suat Carlı,Türk sporuna futbolcu, futbol antrenörü, A Klasmanı Voleybol ve Basketbol Hakemi, Kulüp Müdürlüğü, Menajerlik, Hakem eğitmeni olarak hizmet vermiştir.

Voleybol Hakem Gözlemciliği yapan Carlı, son olarak Özkan Mutlugil’in başkanlığı döneminde Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Kendisi gibi eski A Klasman voleybol hakemi Fusun Carlı ile evli olup Berk isminde bir oğlu vardır.

 

Feedback