Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde 11 haftalık ilk devre geride kaldı. 11’de 11 yapan Eczacıbaşı Vitra, ilk yarıyı namağlup lider tamamladı. Son dünya Şampiyonu Vakıfbank ise ikinci sırada yer alıyor.

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde ilk devre, Beşiktaş – Eczacıbaşı Vitra erteleme maçı ile tamamlandı. Karşılaşmadan 3-0 galip ayrılan turuncu beyazlılar, 11’de 11 yaparak il yarıyı yenilgisiz lider kapattı.

Eczacıbaşı Vitra, geride kalan 11 karşılaşmada rakiplerine sadece 4 set verdi.

Kulüpler Dünya Şampiyonu Vakıfbank, ilk devreyi 10 galibiyet 1 mağlubiyet ile 2. sırada bitirdi.

Tek yenilgisini Eczacıbaşı Vitra’ya karşı alan sarı siyahlılar, ligin ilk yarısını Çanakkale Belediye galibiyetiyle noktaladı.

Vakıfbanklı orta oyuncu Milena Rasic, maç başına 1 virgül 48 blok ortalaması ile ilk yarının en iyi blok yapan oyuncusu oldu.

3’üncülük koltuğunda bulunan Fenerbahçe Opet, 8 galibiyet 3 yenilgi ile ilk devreyi tamamladı.

Fenerbahçe Opet’te genç pasör çaprazı Melissa Vargas, 243 sayı ile ilk yarının en skorer oyuncusu oldu.

İlk 3 ekibin ardından 3 takım 6 galibiyet 5 mağlubiyet ile sıralandı.

Aldığı galibiyet serisiyle üst sıralara yükselen Galatasaray HDI Sigorta, 4’üncü; sezona Balkan Kupası şampiyonluğu ile başlayan Beşiktaş 5’nci; ligin yeni ekibi Türk Havayolları ise 6’ncı basamakta yer aldı.

11 maçta sadece 4 set kazanabilen ve galibiyet yüzü göremeyen Halkbank, ilk devreyi son sırada tamamlarken tek galibiyeti bulunan Çanakkale Belediye ise ligin ilk yarısını 11. bitirdi.

Feedback