İspanya’da devam eden 24. Dünya Karate Şampiyonası’nın üçüncü gün sabah seasında yapılan Takım Kata müsabakaları sonunda Erkek ve Kadın Kata Milli Takımlarımız, dünya üçüncülüğü maçına çıkmaya hak kazandı.

İspanya’nın başkenti Madrid’de devam eden 24. Dünya Karate Şampiyonası’nda üçüncü gün sabah seansında yapılan takım kata elemeleri tamamlandı. Kata Milli Takımlarımız, erkeklerde ve kadınlar Dünya üçüncülüğü maçına çıkmaya hak kazandı.

2016 Avusturya’da Dünya üçüncülük kürsüsünde yer alan Dilara Eltemur, Gizem Sofuoğlu ve Rabia Küsmüş’ten oluşan Kadın Kata Milli Takımımız, ilk turu bay geçtikten sonra Brezilya’yı 4-1, İran’ı da 5-0 mağlup etti. Ay-yıldızlı ekip, yarı finalde karşılaştığı Japonya karşısında 4-1 kaybedince üst üste ikinci kez Dünya üçüncülüğü maçına çıkmaya hak kazandı.

ERKEK TAKIMIMIZ HAKEM KURBANI

Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Kutluhan Duran’dan oluşan Erkek Kata Milli Takımımız, yarı finalde karşılaştığı ev sahibi İspanya karşısında hakemleri geçemedi.

İlk turu bay geçen Ay-yıldızlı ekibimiz, Azerbaycan’ı 5-0, Fransa’yı da 3-2 mağlup etti. Yarı finalde İspanya karşısında performans olarak daha iyi olan Millilerimiz, ev sahibi lehine kalkan üç bayrak neticesinde büyük üzüntü yaşadı. 3-2 kaybettiğimiz müsabakanın ardından Milli Takım Antrenörümüz Metin Sofuoğlu, resmi itirazda bulunmasına karşın skor tescillendi.

ÜÇÜNCÜLÜK MAÇLARI PAZAR GÜNÜ

Takım kata dalında Dünya üçüncülüğü mücadelesi verecek Ay-yıldızlı ekiplerimiz, 11 Kasım Pazar günü tatamiye çıkacak.

Kadın Kata Milli Takımımız Rusya ile karşılaşırken, Erkek Kata Milli Takımımız da İran karşısında madalya arayacak.

Sportstv’den canlı yayınlanacak müsabakalar, Türkiye saati ile 11:30’da başlayacak.

Feedback