ATP World Tour Japonya Açık Tenis Turnuvası finalinde İspanyol Rafael Nadal’ı 3-6, 6-2 ve 6-0’lık setlerle geçen Andy Murray şampiyon oldu.

 

Tokyo’da düzenlenen Japonya Açık Tenis Turnuvası finalinde, İspanyol Rafael Nadal ile İskoç Andy Murray karşı karşıya geldi. Son dört ayda oynadığı maçlarda sadece üç yenilgi alan Andy Murray, bu yenilgilerin ikisini de Nadal’dan almıştı.

 

Tokyo’da da maça iyi başlayan Nadal oldu. Maçın henüz ilk oyununda servis kıran İspanyol raket, avantajını setin sonuna kadar sürdürdü ve ilk setten 6-3 galip ayrıldı.

 

Kötü geçirdiği ilk setin ardından uğur denemesi yaparak tişörtünü ve raketini değiştiren Andy Murray, ikinci setten itibaren bambaşka bir oyun sergilemeye başladı. Dünyanın 4 numarası, arka arkaya servisler kırdığı seti 6-2 kazandı ve maç final setine gitti.

 

Final setinde de müthiş bir performans ortaya koyan Murray, Rafael Nadal’a oyun vermeyerek setten 6-0, karşılaşmadan da 2-1 galip ayrılarak şampiyonluğa ulaştı.

 

Shangai Masters öncesi formunun zirvesine ulaşan Andy Murray, sezonu Roger Federer’in önünde dünya 3 numarası olarak tamamlayabilir.

Feedback