Türkiye Ragbi Ligi’nin gruplar aşamasında sona yaklaşılırken yarı-final maçları yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Maçları tamamlanan B Grubunda ODTÜ SK karşısındaki galibiyetiyle birincilik yolunda büyük artı sağlayan Karadeniz Ragbi, sırasıyla 29-10 ve 113-7’lik Kocaeli Üni. RK ve Eskişehir Anadolu SK galibiyetleriyle fire vermezken Ankara temsilcisi, Koç Üni. SK deplasmanında 66-0, Trakya Üni. SK karşısında ise 103-0 gibi farklı skorlarla moral buldu ve ikinci sırayı garantiledi.

A grubunda ise son hafta maçlarının 7-8 Ocak tarihinde oynanacak olmasına karşın ilk iki belli oldu. Sezonun en büyük çıkışını yapan Galatasaray Üni ekibi ”Fellas”, alkış toplayan performanslarına rağmen İstanbul Ottomans ve Kadıköy takımlarına karşı sayısal üstünlük kuramadığı maçlarla gruptan çıkma şansını yitirdi. Birincilik için son derecede belirleyici olan ve 2006’dan beri süregelen Kadıköy-İstanbul Ottomans derbisi ise 22-20 geride olan Kadıköy’ün maçın sonundaki penaltıyı değerlendirmesiyle 23-22 Sarı-Siyahlılar lehine bitti ve bu galibiyetle birincilik yarışında öncelikli duruma geçmiş oldular. Son hafta iddiası kalmayan ve grubun en altındaki Eskişehir Aqua ve İstanbul Lions takımlarıyla karşılaşacak olan bu iki yarı-finalistin sürpriz yaşamaması durumunda Yarı-Finaller, grup birincilerinin saha avantajına sahip olacağı çapraz eşleşme sebebiyle şu şekilde oynanacak:

Kadıköy RK-ODTÜ SK
Karadeniz Ragbi-İstanbul Ottomans

21-22 Ocak tarihlerinde oynanacak yarı finallerin yanı sıra gruptan çıkamayan takımlar, diğer gruptaki denk sıralamalı ekiplerle klasman karşılaşmasına çıkacak.

Feedback