Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel espor ligi olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde, 2018 Yaz Mevsimi fırtına gibi başladı.

Ara sezonun ardından, Yaz Mevsimi’nin açılış mücadelesinde TBF 2016 şampiyonu Dark Passage ve TBF 2017 şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor karşı karşıya geldi. Vadiden zaferle ayrılan 1907 Fenerbahçe Espor, ilk haftaya damgasını vurarak 3’te 3 yaptı ve namağlup bir şekilde zirveye yerleşti.

 

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Liginde Yaz Mevsimi heyecanı 16-18 Haziran’da oynanan ilk hafta karşılaşmalarıyla başladı. 2016 ve 2017 TBF şampiyonlarını karşı karşıya getiren açılış maçında vadiden zaferle ayrılan taraf 1907 Fenerbahçe Espor ekibi oldu. Çıktığı üç karşılaşmadan da zaferle ayrılan 1907 Fenerbahçe Espor, mevsime hızlı bir başlangıç yaparak ilk haftayı namağlup bir şekilde kapattı.

 

Geçtiğimiz sezonda fırtına gibi esen ve şampiyonluğu kucaklayan Bahçeşehir SuperMassive, 1907 Fenerbahçe Espor karşısında aldığı yenilgiyle sarsılırken, kazandığı iki maçla HWA GAMING ve YouthCREW takımlarıyla birlikte ikinciliği paylaştı. Birer galibiyete sahip olan ekipler Dark Passage, Doğuş Üniversitesi Aurora ve Royal Bandits ise bu üçlünün hemen altında yer aldı. Ligin yeni ekibi Bursaspor Esports ise ilk hafta zaferle tanışamadı ve tablonun en alt sırasında yer aldı.

Feedback